top of page

Kaip AI pakeis projektų valdymą?


LABAS visiems projektų ir laiko planavimo entuziastams!


Šiandien, pažadu, bus paskutinis naujienlaiškis apie AI (bent kol kas). 😁 Labai norisi sudėti visus taškus ant i ir iki galo išnagrinėti šią temą bent kuriam laikui. Tačiau kuo toliau, tuo daugiau girdėsim apie dirbtinį intelektą - nuo to tikrai nepabėgsim.


Jau aptarėm, kad AI nėra grėsmė, kad nepakeis projektų vadovų ir dar ilgai turėsim darbo vietas, taip pat, kaip projektų vadovai galės išnaudot ir pasinaudot dirbtiniu intelektu, kaip papildomu įrankiu darbe. Liko išsiaiškinti, kaip AI pakeis patį projektų valdymą.


Gero skaitymo. 👋🏼

 

Potencialūs pokyčiai


Jau buvom užsiminusios, kad visi AI dalykai dar augimo stadijoje ir jau esančios bei veikiančios funkcijos negeba atlikti užduočių idealiai, todėl artėjančius pokyčius vadinkim potencialiais.


Taigi, kas keisis projektų valdyme?


👨🏼‍🚀Lengvesnis/ greitesnis sprendimų priėmimas. Viena iš sunkesnių sričių projektų valdyme visad buvo kuo tikslesnės ir naujesnės informacijos surinkimas tam, kad priiminėjami sprendimai būtų kuo geresni ir tikslingesni. Kadangi dirbtinis intelektas gali realiu laiku surinkti ir išanalizuoti didelius kiekius duomenų, pateiktos jo rekomendacijos galėtų būti tikrai svarios, be to, AI sugeba rasti pasikartojančius dėsningumus problemose, kuriuos žmogus, ko gero, dažniausiai praleistų arba pastebėtų ne taip greitai.

🚀Lengvesnis pokyčių valdymas. Dirbtinis intelektas galės nustatyti duomenų rinkiniuose esančius nukrypimus ir apie tai įspėti projektų vadovus. Numatyti pokyčiai gali turėti esminės įtakos vykdomam projektui (ar keliems), todėl reikšmingi pastebėjimai ,,iš šono" tikrai pravers. Pavyzdžiui, prieš kurį laiką bendravome su vienu iš PV įrankių kūrėjų skandinavijoje; įrankis sugeba iš RAG (red/amber/green) projekto statuso ir projekto vadovų raportuojamų problemų sąrašo atsekti, kokie yra esminiai trikdžiai kiekviename projekte. Greitai paaiškėjo, kad vienas kritinis resursas (žmogaus vardas) išeina atostogų ir tai gali lemti didelius nuokrypius nuo projekto timeline'o. Nice, ar ne?

👨🏼‍🚀Virtualaus asistento pagalba. Dirbtinio intelekto asistentas kuo toliau, tuo labiau prisideda prie pasikartojančių užduočių padarymo, taip padėdamas bent šiek tiek atlaisvinti vadovų dienotvarkę. Pavyzdžiui, duomenų rinkimas ir suvedimas į sistemas ir klaidų ieškojimas tikrai gali būti perduotas AI. Šaltiniuose rašoma, kad virtualus asistentas galės net prognozuoti klientų pasitenkinimą (pagal ankstesnių rezultatų analizę).

🚀Projekto rizikų nuspėjimas ir mažinimas. Dėl tų pačių analizavimo galimybių, dirbtinis intelektas galės pateikti kelis scenarijus, kuriuose bus nurodytos galimos rizikos projekto eigoje ir pabaigoje. Šiandien esančioms priemonėms dar reikia nukreipimo link kur judėti/ galvoti, o ateityje dirbsiantis AI galės nuspėti rizikas be jokių užuominų. Pagrindinės sritys bus sąnaudų ir laiko prognozės, ankstyvas probleminių vietų nustatymas ir planų kūrimas rizikų mažinimui.

👨🏼‍🚀Išteklių valdymas. Žadama, kad sistema padės planuoti darbo jėgą, tvarkaraščius, biudžetus ir atsargas/ likučius. Taip pat AI gebės paskirstyti užduotis darbuotojams pagal tai, kiek laisvo laiko turi tvarkaraštyje (to-do list'e), ką jie darė prieš tai vykusiuose projektuose ir ką geba atlikti. Šiai daliai, žinoma, didelio indėlio reikės ir iš pačių komandos žmonių - kuo daugiau informacijos apie save suves sistemoje, tuo tiksliau AI galės padėti jiems dirbti projekto sėkmės link.


Kalbant apie komandą, dirbtinis intelektas galės nustatyti, kokių mokymų reikia individualiems komandos nariams, jų produktyvumą pagal valandas, įvertinti darbuotojų įgūdžių tinkamumą darbams, kuriuos reikia atlikti. 🤯


Tam tikri dalykai skamba kaip iš kosmoso srities, bet lieka tik stebėti pokyčius ir bandyti susidraugauti su jais. 😁


Su geriausiais linkėjimais,

Dovilė 🚀

0 peržiūrų

Susiję įrašai

Rodyti viską

Disciplina projektų valdyme

LABAS visiems projektų ir laiko planavimo entuziastams! Šįkart naujienlaiškį skirsim projektų valdymo temai, bet neskubėkit pabėgti, jei galvojat, jog jums tai neaktualu. Mūsų komanda labai mėgsta pro

bottom of page