LABAS visiems projektų ir laiko planavimo entuziastams!
Šiandien pakalbėsim apie tai, kaip planuoti multitasker’iams. Kadangi pati esu ex-multitasker’ė, pasidalinsiu ne tik bendriniais, bet ir man padėjusiais patarimais. 🤓
Top5 sprendimai
Kad ir kaip norėčiau, vien patarimų perskaitymas nepadės. 😬
Kai esi perfekcionistas, prokrastinatorius, multitaskeris ar kažkas panašaus, vien patarimai niekada nepadeda. Šioje vietoje reikia daug daugiau darbo su savo galva, nei įprastai. Jei jau pradėjai ieškoti būtų, kaip veiksmingiau valdyti laiką, esu tikra, kad kelis patarimus jau būsi girdėjęs ir dar kartą skaitydamas apie juos pagalvosi ,,bullshit, nepadeda šitas”. Būtent todėl noriu perspėt, kad stebuklo, deja, nesukursiu, bet noriu padėti bent jau įžengti į protingesnį laiko valdymo kelią.
Top5 - darbo vietos susitvarkymas. Vienas iš dažniausiai dėmesį nukreipiančių dalykų - trukdžiai, esantys aplink mūsų darbo vietą. Mane, darančią kokią nors vieną užduotį, nukreipdavo ant sticky note’o užrašytas ,,padaryti … SKUBIAI” arba kolegė, ateinanti prašyt pagalbos, o tada, žiūrėk, jau darau ir tą kitą užduotį. Idealiausia būtų sėdėti visiškai tuščiam kambary, kuriame tik stalas, kėdė ir kompiuteris. 😀 Tad išmetam arba paslepiam visus note’us ir kitus trukdančius dalykus, kad akys nieko nematytų. Apie trukdančias techonologijas papasakosiu kiek žemiau.
Top4 - ,,ne” žmonėms ir technologijoms. Visiškai paprastai. 🤓Pradedam daugiau sakyti ,,ne” arba ,,ok, bet vėliau”, ypač tiems kolegoms, kurie dažnai nori užmesti savo darbus kitiems. O dėl technologijų - telefonas su išjungtais notificationais ir pan., labai padeda susikaupti. Padarom užduotį - galim pasižiūrėti slack’o ar kitus svarbius pranešimus. Ir kitą akimirką, kai jau ‘multitaskinsit’ prie šimto slack’o žinučių - prisiminkit šitą punktą.
Top3 - leverage time blocking. Dažniausiai tai yra slaptas multitaskerių ginklas. 😏 Tik čia reikės šiek tiek savistabos ir išsiaiškinti, kiek išties trunka padaryti įprastus task’us. Visa laiko skirstymo esmė - susiskirstyti savo darbo valandas, skiriant tam tikram task’ui, tam tikrą laiko kiekį. Pavyzdžiui:
8-9val. meet’as
9-10:30val. 2024 X strategijos kūrimas
10:30-11val. kavos pertraukėlė
11-12val. mail’ų atsakinėjimas
12-13val. pietų pertrauka
ir t.t. Pasižiūrim savo to-do list’ą, apgalvojam kam ir kiek skirsim laiko, pasvarstom, kiek ir kokių pertraukėlių mums reiks (svarbiausia nepamirštam ir jų) ir darom. 🚀
Top2 - prioritetizavimas ir to-do list’as. Šitie du dalykai tikrai yra vieni iš svarbiausių. Prioritetizavimas, kad žinotume, kurias užduotis būtina daryti, o kurias galim atidėti toliau (arba išmesti 🤫), o to-do - kad žinotume, ką išvis turime daryti tam tikrą dieną. Be šito dueto stresas, chaosas, multitaskinimas ir perdegimas tiesiog garantuotas. Kaip įvaldyti ir vieną, ir kitą esame pasakojusios jau ne kartą, bet gal reiktų pakartoti? Lauksim jūsų nuomonių.
Top1 - darbas su galva ir nuolatinis savo planavimo sistemos update’inimas. Be šito punkto visi kiti patarimai yra visiškai nieko neverti. Jei pasiskaitysiu apie prioritetizavimą, bet jo nesistengsiu įvaldyti - nepanaudosiu. Jei to-do list’ą tik pasidarysiu, bet neįprasiu naudoti - vėl pasimesiu. O jei pradėjus naudotis patarimais, po kurio laiko neperžvelgsiu, kaip man sekasi - ilgainiui jie nebepadės ir grįšiu į pradinę būseną. Senieji įpročiai beveik visada laimės. 🐒
Planavimas nėra tik užrašų knygelės, mokymų ar kitų įrankių nusipirkimas. Tam, kad pasiektume realių rezultatų, pirmiausia reikia gilintis į save, priežastis, kodėl mums nepavyksta planuoti ir analizuoti triger’ius, kurie neleidžia pamiršti multitask’inimo ar kitų, kaustančių, dalykų.
Šausiu sau į koją ir priminsiu apie artėjančius mokymus Vilniuje, bet galiu prižadėti, kad čia nesidalinsim tik patarimukais. Kalbėsim apie planavimo psichologiją, iš giliau ateinančius triger’ius ir kaip lavinti savo planavimo raumenį.
Be to, pakvietėme diskusinei sesijai medicinos gydytoją, psichoterapijos praktikę bei mokymų lektorę Moniką Savičę. Jau jaučiu, kad bus laaaabai gerai. 🚀
Su geriausiais linkėjimais,
Dovilė 🚀
Comments