top of page

Superherojai ir susifokusavimas


LABAS visiems projektų ir laiko planavimo entuziastams!


Pastebėjau, kad mano aplinkoje po truputį mažėja darboholizmo kultas ir tas gajus įsitikinimas, kad "kuo daugiau dirbi, tuo geresnių rezultatų pasieksi". Arba kitaip - būti maksimaliai produktyviu = žygdarbis. Žinoma, mūsų aplinka priklauso nuo mūsų pačių ir nežinau, ar jūsų artimam rate toks mąstymas taip pat po truputį traukiasi, tačiau ir toliau pabandysiu būti tas žmogus, kuris bent jau užmegs pirminę mintį galvoje arba netgi pastūmės iki realaus žingsnio padėjimo.


Taigi šiandien - apie herojus darboholikus.

 

Trumpiau, bet daugiau


Prisipažinkit, kas galvojat, kad produktyvumas yra trumpesnis darbo laikas, bet didesnis darbo krūvis jo metu? Tikriausiai taip atsakytų daugiau nei pusė pasaulio populiacijos.


Produktyvumas - gebėjimas labiau susifokusuoti ten, kur to fokuso labiausiai reikia. Čia prisideda ir prioritetai, ir laiko planavimas, ir savistaba, ir blaškymosi atsisakymas, ir pan.


Grįžtant prie herojų - dažnai galvojam, kad kuo daugiau dirbsiu, tuo labiau pakeisiu pasaulį, jausiuos reikalingesnis, padėsiu kitiems, jie mane atsimins ir t.t., o planui išsipildžius - gyvensiu prasmingą gyvenimą. Žinot, kas nutinka? Herojai greitai pervargsta.


Kartais pamirštam, kad savęs išdalinti viskam ir visiems yra neįmanoma. Darbas, tame darbe dar ir pagalba kolegom, šeima, augintiniai, namų ruoša, kur dar visa pagalba artimiesiems ir kitiems. Kur dar įterpti save ir laisvalaikį? Galvojat, kad laisvalaikis egzistuoja, bet jį skiriat kitiems darbams arba tam, ko nespėjot? Liūdna pranešt, bet tai ne laisvalaikis, o tas pats darbas tik kitoje aplinkoje ir kita forma.


Tie, kas su mumis keliauja jau ne pirmus metus, tikriausiai jau turėtų pavargti nuo panašių frazių, bet reikia priminti, kad nepasirūpinę savimi, negalėsite pasirūpinti kitais ar savo darbu. Pasaulio gal ir neišgelbėsim, bet nuo savęs pradėti - tikrai galim.

 

Susifokusavimas


Taigi, kaip susifokusuoti, kad padaryčiau darbus ir galėčiau ilsėtis?


🚀 Jei to-do list’e esančios užduotys nereikalauja, nelįskit į slack’ą ir email’ą (ar kitas platformas, kuriose bendraujat su bendradarbiais) prieš atliekant svarbiausias užduotis. Tai - labiausiai išblaškantys dalykai, kurie staiga ir labai greitai (uu, žiūrėk, kaip netikėtai) pakeičia pirminį dienos planą.

🚀 Planuokit ne tik darbus, bet ir pertraukas bei poilsį. Jei žinom, kad viską reikia pabaigti 13 val., tikriausiai save priversim prisiminti studento sindromą, kai artėjant deadline’ui, greičiau ir labiau susifokusavę padarysim tą patį, ką jau pervargę ir be pertraukų darytume ilgai ir nelaimingai.

🚀 Mano asmeninis produktyviausias laikas - mano svarbiausių užduočių atlikimo laikas. Esam minėjusios ir tai, tačiau pastebėjus save ir atradus savo organizmo ritmą, galima užduočių darymą modifikuoti pagal savo poreikius (tam tereikia trumpos savianalizės ir tinkamo sprendimo tinkamu metu) ir nereikės kankintis 2 val. ruošiant sutartį, kai 10 val. ryte galim tai padaryti per 15 min.

🚀 ,,Po 10 minučių” taisyklė. Šią taisyklę išgirdau visai neseniai ir supratau, kad pati tai taikau tam tikra forma. Viskas labai paprasta, bet genialu - jei smegenys pradeda duot signalus, kad reikia nukreipti dėmėsį ir paimti telefoną į rankas / nueiti kavos / paplepėti su kolega / parūkyti, pagalvokit, kad ok, tai ir padarysiu, bet už 10 min. Taip smegenys gauna impulsą, kad nieko sau nedraudžiam, kovoti su savimi nereikia ir viskas kontroliuojama. Ši taisyklė netgi padeda žmonėms mesti rūkyti, nes vis kartodami, kad po 10 min. viską sau leisim, taip to ir nepadarom (suvaldom impulsą).


Apie visus "susitvarkyk savo darbo aplinką, nusistatyk prioritetus" ir pan. net nekalbėsim, nes tuoj pačias varginti pradės. Tačiau, kaip klausytam podcast’e sakė - time management is pain management, tad dar kartą skatinam nebijoti paanalizuoti save, savo įpročius ir visas ydas bei rasti tai, kas labiausiai padės susikurti tobulą balansą gyvenime.


Su geriausiais linkėjimais,

Dovilė 🚀

Susiję įrašai

Rodyti viską

Asmeninis laiko planavimas ir psichologija

LABAS visiems projektų ir laiko planavimo entuziastams! Šiandieniniame naujienlaiškyje pakalbėsim apie mūsų elgsenos psichologiją ir jos sąsają su laiko planavimu. Tad pasiruošk sužinoti keletą naujų

Kaip susikurti ramybę chaose? 🧘🏻‍♀️

LABAS visiems projektų ir laiko planavimo entuziastams! Pastarosiom dienom socialinėj medijoj matau nemažai post’ų, meme’sų ir kitokių formų pasibėdavojimų, kad 2024 metai jau nuo pat pirmojo mėnesio

Kaip planuoti, jei esi multitasker'is?

LABAS visiems projektų ir laiko planavimo entuziastams! Šiandien pakalbėsim apie tai, kaip planuoti multitasker’iams. Kadangi pati esu ex-multitasker’ė, pasidalinsiu ne tik bendriniais, bet ir man pad

Comments


bottom of page